Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdülüğünde Koruyucu Ailelerle Toplantı Yapıldı

Koruyucu aileler ile bir araya gelen  İl Müdürü Seyfi Bozçelik ailelerin sorunlarını dinledi; “Koruyucu aile olan sizler bizim nezdimizde çok kıymetlisiniz. Çocuklarımıza aile sıcaklığını sağladınız. Çocuklarımızın aile ortamında hayata hazırlanmasını, Türk örf-adetlerini ve geleneklerini öğretiyorsunuz. Koruma altında bulunan çocuklarımızın ihtiyacı olan aile olma özlemini gideriyorsunuz. Bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.
 
Koruyucu aileler ise yapılan toplantıdan çok memnun kaldıklarını, ancak toplumda Koruyucu Ailenin yeterince tanınmadığını, evlat edinme ile karıştırıldığını dile getirdiler. Amacımız “bir çocuğa dokunmak” diyerek bu konuda Van halkının da duyarlı olması temennisinde bulundular.

İl Müdürü Seyfi Bozçelik, koruyucu ailelerle, çocuklarımızla yaşayabilecekleri sorunlar konusunda yapılması gerekenler hakkında  da görüştü.  Aslında toplumda yaşanan ebeveyn-çocuk ilişkisinden farklı hiçbir durumun olmadığını ancak bazı ailelerimizin bu durumu biyolojik aile olmadıkları için yaşadıklarını düşündüklerini, oysa bu yaşanması muhtemel sorunların her ailede olabilecek sorunlar olduğunu söyledi. Koruyucu ailelerin birbirlerini tanımaları ve yakın ilişki kurmaları, yazın piknik vb. organizasyon yapılması kararı alınarak toplantıya son verildi.